Kultúra XY

Ako to funguje v našom štúdiu

Čo je dobré vedieť, pokiaľ si ešte v štúdiu nebol, resp. si nahrával u amatérov...... (bez urážky)

 

1. Dobré je byť naskillovaný, teda text, ktorý chceš nahrávať budeš mať napísaný a budeš ho poznať.

2. Nemeškaj... čas je drahý a teda keď aj budeš meškať, že fakt niečo výnimočné do toho príde, tak daj o tom aspoň vedieť. Každopádne nahrávací čas účtujeme podľa bookovanej hodiny a nie tvojho príchodu, takže tým, že meškáš tratíš sám. (samozrejme v prípade objektívneho dôvodu to zohľadníme, nie sme hyeny :))

3. Dones si inštrumentálku (beat, riddim, podklad, čistú hudbu) a v ideálnom prípade je dobré vedieť aj aké má BPM (beats per minute), teda tempo. Bez toho, pokiaľ budeš chcieť hodiť refrén 2x v základnom mixe, tak to bude ďalšie zbytočné zdržovanie.

4. Nesprávaj sa jak geroj. Nikoho tým neohromíš, skôr naopak... držíme sa hesla: "Nad nikým sa nepovyšuj, pred nikým sa neponižuj"... a máme odskúšané, že v takomto duchu sa tvorí najlepšie.

5. Rešpektujeme, že umelcom pri tvorbe pomáhajú aj podporné látky, ale to nie je dôvod na to prísť ožratý jak dán. A nahrávací technik je tiež len človek, takže nič nepokazíš ak prinesieš 3-4 pivá (okrem značiek Topvar a Corgoň). Tvrdé nenos, nemusí to mať dobrý vplyv na kvalitu posledných nahrávok. :D

6. Čím viac budeš rozdeľovať nahrávky, resp. čim ich bude viac, tým dlhšie bude trvať export nahrávok accapela. Budeme vďační, ak budeš vedieť dať naraz aspoň 4 riadky... ak toto nezvládneš, tak sa na muziku radšej vykašli. Mimochodom štandardne exportujeme súbory WAV 96kHz/24bit stereo, takže ak to bude mixovať niekto iný, nenechaj sa namotať, že je to zlý export.... ide len o to, že je to kvalitný export a dotyčný to NEVIE spracovať, čo už nie je naša chyba avšak ak si povieš dopredu, že chceš inú kvalitu, tak to nie je najmenší problém.

 

Pokračuj na CENNÍK